انواع زعفران

انواع زعفران :

همیشه موقع خرید زعفران اگر فروشنده کمی منصف باشه میپرسه از ما که چه نوع زعفرانی میخواهید،نگین، سرگل، پوشال،دخترپیچ، سوپر نگین، ریشه و… اغلب مردم اطلاعات چندانی در مورد نوع زعفران ندارند ، در این مقاله قصد داریم به تفکیک انواع مختلف زعفران و نیز انواع صادراتی زعفران، بهترین نوع زعفران، گرانترین و ارزان ترین، چگونگی تشخیص نوع زعفران ، وعکس های آن را برای شما بیان کنیم و به توانیم به شما در تشخیص آنها کمک کنیم.

تشخیص نوع مختلف زعفران:

 

زعفران چیست: ادویه ای بسیار گران قیمت است. به همین دلیل  به آن طلای سرخ گفته می شود.حتما پیش آمده است که هنگام خرید زعفران یا خرید اینترنتی زعفران با اسم های مختلفی از  زعفران برخورد کرده اید که ازلحاظ قیمت هم بسیار با هم  متفاوت بوده اند

 

دسته بندی  زعفران:

 

زعفران به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شود. هر چه خلوص زعفران بیشتر باشد قدرت رنگ دهی و همچنین عطر بهتری دارد. البته کیفیت زعفران به محل کشت و هم چنین نحوه خشک کردن آن هم بستگی دارد.در حال حاضر بهترین زعفران دنیا در گناباد و همچنین قاینات و تربت حیدریه کشت و همچنین برداشت می شود.

به طور کلی زعفران را میتوان به پنج دسته تقسیم کرد :

  1.  نگین
  2.  سرگل
  3. پوشال
  4. دخترپیچ
  5. سفیدی(ریشه یا خامه)

در اینجا به صورت اجمالی آنها را بررسی میکنیم.این تقسیم بندی ها معمولا بر اساس طریقه جدا کردن کلاله از خامه زعفران صورت میگیرد.که در اینجا به معرفی نوع های مختلف زعفران می پردازیم.امیدواریم پس از مطالعه این مقاله بتوانید نوع مختلف زعفران را شناخته و از هم تشخیص دهید.

 
انواع زعفران

اما نکته مهمی که در پایان لازم به یادآوری است، شیوه درست مصرف کردن زعفران رشته کامل است که باید آن را در هاون مخصوص به همراه کمی قند یا شکر سابید، سپس در آب جوش قرار داده و درب آن را ببندید و ۳۰ دقیقه زمان دهید تا بهترین رنگ را پس دهد. برخی روی زعفران ساییده شده یخ می‌گذارند که توصیه نمی‌شود و عقیده بر این است که خواص زعفران با دم کردن بروز پیدا می‌کند.

ورود/ عضویت